//
برای نمایش بهتر سایت از مرورگر FireFox یا Internet Explorer ورژن بالای 8 استفاده کنید، برای دریافت اینجا کلیک کنید
اخبار سایت
درباره نویسنده برنده جایزه

درباره نویسنده برنده جایزه

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۷/۲۳

«کازو ایشی گورو» برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۷

خبر

کازو ایشی گورو نویسنده انگلیسی متولد ژاپن است که در به همراه خانواده‌ در  پنج‌سالگی به انگلستان مهاجرت کردند. ایشی‌گورو تحصیلات خود را در زبان انگلیسی و فلسفه و مدک کارشناسی ارشدش را در رشته نویسندگی خلاقانه در سال 1980 از دانشگاه انگلیای شرقی دریافت کرد.

او یکی از سرشناسترین نویسندگان حال حاضر انگلستان است و در سال 1986 برای کتاب هنرمندی از جهان شناور برنده جایزه وایت‌برِد و در سال 1989 برای کتاب بازمانده روز برنده جایزه بوکر شده است. از آثار او کتاب‌های وقتی یتیم بودیم و هرگز رهایم مکن نیز به فهرست نهایی جایزه بوکر راه یافتند. در سال 2008، مجله تایمز او را در رده 32 در بین 50 نویسنده برتر انگلیسی از سال 1945 قرار داد.

 

از دیگر افتخارات کازو ایشی گورو  نظیر نشان شوالیه ادب و هنر فرانسه در سال 1998 و انتخاب مجله تایمز در سال 2005 برای کتاب هرگز رهایم مکن در لیست 100 رمان برتر انگلیسی زبان از سال 1923 به بعد قرارداد. همچنین روزنامه تایمز کازو ایشی‌گورو را در سال 2008 به عنوان50 نویسنده برتر انگلیسی از سال 1945 به بعد اعلام کرد. همچنین 3 فیلم نیز با اقتباس از کتاب‌های بازمانده روز، کنتس سفید و هرگز رهایم مکن  کازو ایشی گورو  به ترتیب در سال‌های 1993، 2005 و 2010 تهیه و تولید شدند.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۷/۲۳

درس‌گفتارهای عاشورایی «آیت‌الله حائری شیرازی» در «آئینه تمام‌نما»

درس‌گفتارهای عاشورایی «آیت‌الله حائری شیرازی» در «آئینه تمام‌نما»

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۲۳

کتاب «آئینه تمام‌نما» اثر آیت‌الله حائری شیرازی با محوریت درس‌هایی از قیام امام حسین(ع) منتشر شد.

خبر

کتاب «آئینه تمام‌نما» اثر آیت‌الله حائری شیرازی از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب شد.

این کتاب درس‌ گفتارهای این عالم ربانی با محوریت عاشورا است که در این کتاب به صورت منسجم ارائه شده است. این کتاب که در هفت فصل ارائه شده، با محوریت عاشورا مباحثی نظیر بینش و بصیرت حسینی، درس‌های عاشورا، عوامل واقعه عاشورا، پیامدهای واقعه عاشورا، در سوگ سیدالشهدا و ... عنوان شده است.

«درباره کار اباعبدالله(ع) و بچه‌ها و جوان‌ها و اهل‌بیت آن حضرت تامل کنید. آن حضرت می‌خواهد عاشورا آئینه تمام‌نمای دو نوع اسلام باشد. بعضی از آئینه‌ها کوچک هستند که آدم فقط صورتش را در آنها می‌بیند و بعضی هم به اندازه قد انسان هستند و انسان تمام قامتش را در آن می‌بیند. آن حضرت می‌خواهد تمام قامت دو اسلام را معرفی کند و برای این کار دعوت کرده و تربیت می‌نماید.»

این کتاب 228 صفحه‌ای که درس‌های آن با تمثیل‌هایی خواندنی همراه شده، خواننده را در فهم بیشتر قیام سیدالشهدا (ع) در سال 61 هجری که منجر به شهادت آن حضرت شد، یاری می‌کند. این کتاب با توجه به اینکه بر مبنای سخنرانی‌ها تنظیم شده، خواننده را با فضای متن کتاب به خوبی همراه می‌کند.

کتاب «آئینه تمام‌نما» تالیف آیت‌الله حائری شیرازی از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب شده است.

 

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۲۳

نگاهی به کتاب "حیفا"

نگاهی به کتاب "حیفا"

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۱۴

طی یک حفره اطلاعاتی در موساد و به دنبالش نفوذ نیروهای اطلاعاتی جبهه مقاومت (ایران، عراق و حزب الله) از این حفره مدارک مربوط به این ماموریت موساد لو می رود و توسط تیم اطلاعاتی جبهه مقاومت تحلیل می شود. ونهایتا ردپای حیفا (حفصه) و ابومحمد العدنانی در الرمادی کشف می شود...

خبر

کتاب «حیفا» اثری مستند است که دربردارنده داستان زندگی و ماموریت دختری جاسوس به نام مستعار حیفا٬ از اداره متساوای سازمان موساد در منطقه غرب آسیاست. آن دختر، همانند دیگر خواهرانش به خیانت به تاریخ مشغول بوده و جنایت‌های دیگر را از طرف رژیم غاصب صهیونیستی مرتکب می‌شود تا بتواند مدیریت رفتاری و تصمیم ساز سران داعش را در دست بگیرد. این کتاب به قلم محمدرضا حدادپور جهرمی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده و توانست در هفته ابتدایی خرداد به جمع پرفروش‌ها برسد.
مستند داستانی حیفا پیش از این در کانال نویسنده ی کتاب منتشر و با استقبال مخاطبان مواجه شد.

در پشت جلد کتاب می خوانیم:
البغدادی به فلوجه می رود و حیفا و العدنانی هم به الرمادی می روند. در خلال مدتی که حیفا در زندان است یا شاید تازه با العدنانی از زندان فرار کرده و به الرمادی رفته اند، طی یک حفره اطلاعاتی در موساد و به دنبالش نفوذ نیروهای اطلاعاتی جبهه مقاومت (ایران، عراق و حزب الله) از این حفره مدارک مربوط به این ماموریت موساد لو می رود و توسط تیم اطلاعاتی جبهه مقاومت تحلیل می شود. ونهایتا ردپای حیفا (حفصه) و ابومحمد العدنانی در الرمادی کشف می شود. 

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۱۴

جایزۀ ویژه مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتاب‌ و زندگی» برای دهه‌هفتادی‌ها

جایزۀ ویژه مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتاب‌ و زندگی» برای دهه‌هفتادی‌ها

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۱۳

مسابقۀ بزرگ کتاب‌خوانی «کتاب‌وزندگی» با محوریت کتاب «دخیل عشق» از روز ۱۲شهریور آغاز و تا پایان آذرماه سال ۹۶ ادامه خواهد داشت.

خبر

مجمع ناشران انقلاب اسلامی با همکاری و همیاری بیش از 20نهاد، اقدام به برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی «کتاب‌وزندگی» در سراسر کشور کرده است. این دوره، سری پنجم از سلسله مسابقات کتاب‌وزندگی با محوریت کتاب «دخیل عشق» نوشتۀ مریم بصیری از انتشارات جمکران است. این دور از مسابقه به‌یاد شهید محسن حججی برگزار می‌شود. این مسابقه از روز 12 شهریور آغاز و تا پایان آذرماه سال 96 ادامه خواهد داشت

 کتاب دخیل عشق

 «دخیل عشق» رمانی به‌قلم مریم بصیری است که از سوی انتشارات جمکران منتشر شده است. «دخیل عشق» سرگذشت زندگی دختری 44 ساله است به‌نام حوریه، دختری که تا این سن هنوز ازدواج نکرده است. او که دوران جوانی خود را در جبهه‌های جنگ دفاع‌مقدس به سر برده و با امدادگری وظیفۀ جهادگری را به‌خوبی ایفا کرده است، بعد از گذشت سال‌ها از جنگ، هنوز خود را وامدار رزمنده‌ها می‌داند و شاید برای جبران همین اندیشه، تمام سال‌های عمر خود را در آسایشگاه جانبازان مشهد صرف خدمت‌رسانی به جانبازان می‌کند. در دوران پرستاری‌اش، دل به جانبازی می‌سپارد و تلاش‌های بسیاری برای رسیدن به او می‌کند. حوریه با اتفاقات و ناملایمات زیادی روبه‌رو می‌شود‌؛ اما برای هدفش می‌جنگد. نویسنده در این کتاب به‌خوبی داستان عاشق شدن حوریه و زندگی پرفراز و نشیب او را به تصویر می‌کشد. حوریه نمادی از زنان و دختران کم‌توقع، صبور و دردمند اما با روحی قوی و راسخ در برابر سختی‌ها و ناملایمات است. او با اینکه بزرگ‌ترین و خشن‌ترین اتفاق زندگی‌اش، یعنی جنگ را در جوانی تجربه کرده؛ اما هرگز در برابر کوه مشکلات خم نشده است. تنها جایی که گاهی می‌تواند از بار سنگین وظایفی که بر دوش اوست بکاهد، راز و نیاز با خدا و زیارت حرم امام هشتم است.

 جایزۀ ویژه برای دهه‌هفتادی‌ها

دبیرخانۀ پویش کتاب‌خوانی کتاب‌وزندگی اعلام کرده است برای گرامیداشت یاد و نام شهید حججی که از فعالان حوزۀ کتاب و مسابقۀ کتاب‌وزندگی بود، از میان شرکت‌کنندگان دهۀهفتادی، به پنج نفر جایزۀ ویژۀ دهۀهفتادی‌ها اهدا خواهد کرد.

شرکت در مسابقه

 دبیرخانۀ مسابقۀ کتاب‌وزندگی شش روش را برای شرکت در مسابقه برای مخاطبان در نظر گرفته است.

روش اول: پاسخ به سؤالات

 جوایز:  هر هفته (از هفتۀ سوم)، یک ربع‌سکۀ بهارآزادی و سه کارت هدیۀ یک‌میلیون‌ریالی

 روش دوم: انتشار عکس، فیلم و یادداشت دربارۀ کتاب در اینستاگرام

 در این روش شرکت‌کنندگان باید عکسی از کتاب، یا فیلمی از خودشان را درحال معرفی کتاب، همراه با یادداشتی با هشتگ‌های #دخیل_عشق و #کتاب_و_زندگی در اینستاگرام منتشر کنند. عکس‌ها و متن‌هایی که لایک بیشتری بگیرند، در این بخش به‌عنوان برنده اعلام خواهند شد.

جوایز: هر هفته (از هفتۀ سوم)، یک ربع‌سکه و یک کارت هدیۀ دومیلیون‌ریالی

 روش سوم: نوشتن نقد یا یادداشتِ ترویجی دربارۀ کتاب

 جوایز: پنج کارت هدیۀ 200 هزار تومانی به قید قرعه

روش چهارم: طراحی پوستر و کار گرافیکی برای کتاب

علاقه‌مندان برای شرکت در این زمینه می‌توانند یک پوستر یا کار گرافیکی برای کتاب طراحی کنند و آن را با هشتگ‌های #دخیل_عشق و #کتاب_و_زندگی در اینستاگرام منتشر کنند. برندگان پس از داوری آثار ارسالی مشخص خواهند شد.

جوایز: نفر اول یک سکه، نفر دوم نیم‌سکه، نفر سوم ربع‌سکه و نفرهای چهارم تا دهم کارت هدیۀ دومیلیون‌ریالی

 روش پنجم: ساخت پادکست

 جوایز: نفر اول نیم‌سکه، نفر دوم ربع‌سکه، نفر سوم کارت هدیۀ دومیلیون‌ریالی

روش ششم: ساخت فیلم‌کوتاه

 علاقه‌مندان به این بخش می‌توانند دربارۀ کتاب یا مضامین موجود در آن، فیلم‌کوتاهی بسازند و با ارسال آن به دبیرخانۀ کتاب‌وزندگی در مسابقه شرکت کنند.

 جوایز: نفر اول دو سکه، نفر دوم یک سکه، نفر سوم تا پنجم هر نفر یک ربع‌سکه

علاقمندان برای خرید کتاب دخیل عشق از پایگاه اینترنتی کتابخون به نشانی زیر می توانند اقدام کنند.

www.ketabkhon.ir

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۱۳

کتاب «حکایت سینماتوگراف» پرفروش شد(اخبار ادبی و هنری)

کتاب «حکایت سینماتوگراف» پرفروش شد(اخبار ادبی و هنری)

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۱۱

کتاب «حکایت سینماتوگراف» در جمع کتاب‌های پرفروش هفته ابتدایی شهریور قرار گرفت.

خبر

خبرگزاری فارس در گزارشی درباره پرفروش‌ترین کتاب‌ها در هفته اول شهریور، از استقبال قابل توجه از کتاب‌های چاپ اول در این مقطع زمانی خبر داد. ازجمله کتاب‌های پرفروش چاپ اول می‌توان به «حکایت سینماتوگراف» ‌اشاره کرد.
براساس این گزارش، هفته ابتدایی شهریور 96 را باید هفته تکثر لقب داد. اکثر از این باب که کتاب‌هایی در این هفته پرفروش بودند که یا چاپ اول بودند یا با توجه به فضای هفته‌های قبل انتظار پرفروش شدن آنها وجود نداشت.
یکی از کتاب‌هایی که هفته قبل در میان پرفروش‌ها خودنمایی کرد، کتاب تازه منتشر شده سعید مستغاثی با عنوان «حکایت سینماتوگراف» بود. این کتاب که دفتر اول «واکاوی تاریخ سینمای ایران» محسوب شده، به قلم «سعید مستغاثی» کارگردان و مستندساز نام‌آشنای جبهه فرهنگی انقلاب، روایاتی ناگفته از سال‌های ابتدایی ورود سینما به ایران تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی است.
گفتنی است، کتاب «حکایت سینماتوگراف» شصت و دومین جلد از مجموعه «نیمه پنهان» است که توسط دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان تولید و منتشر شده است. این کتاب دفتر اول «واکاوی تاریخ سینمای ایران» محسوب می‌شود، و روایاتی ناگفته از سال‌های ابتدایی ورود سینما به ایران تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی است. از جمله بخش‌های این کتاب می‌توان به سرفصل‌های زیر ‌اشاره کرد:
«هشدار شهید مدرس درباره ورود سینما به ایران»، «دوره اول سینمای ایران و مهاجری از روسیه»، «فعالیت اداره اطلاعات آمریکا برای سینمای ایران»، «سانسور ‌اشغالگران بر سینما و هنر ایران»، «پرونده باز نشده دکتر کوشان»، «تولید انبوه فیلم‌فارسی»،«عاملان کودتای 28 مرداد در راس سینمای پس از کودتا»، «کانون انحراف فکری کودکان و نوجوانان»، «سینمای موج نو یا شبه روشنفکری»، «استودیو گلستان با سرمایه کنسرسیوم نفتی»، «کانون سینمایی ‌اشرف پهلوی»، «بحران و ورشکستگی سینمای طاغوت» و...
برخی از اسناد و تصاویر منحصر به فرد و همچنین شواهد مکتوب مورد‌اشاره در متن کتاب نیز در فصل پایانی آن ضمیمه شده است. کتاب «حکایت سینماتوگراف» در 300 صفحه و شمارگان 1100 نسخه در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/۱۱

نگاهی به کتاب «هنر اهل بیت علیهم السلام - سیری در باورهای رزمندگان اسلام»

نگاهی به کتاب «هنر اهل بیت علیهم السلام - سیری در باورهای رزمندگان اسلام»

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/٠۵

کتاب هنر اهلبیت علیه السلام سیری است در باورها و اعتقادات رزمندگان در8 سال دفاع مقدس که به اهل بیت (علیه السلام) داشته اند. و روشنگر ستم ها و آماج های ناروا که به ،جنگ و رزمندگان ،نسبت داده شده است.

خبر

این کتاب در بخش ها و عناوین مختلف با بیان خاطراتی از شهدا ،از اعتقادات عمیق آنان و سیره شان به تالیف آقای سید حسن منتظرین سخن می گوید.

کتاب هنر اهلبیت (علیه السلام)سیری است در باورها و اعتقادات رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس که به اهل بیت (علیه السلام) داشته اند. و روشنگر ستم ها و آماج های ناروا که به ،جنگ و رزمندگان ،نسبت داده می شود.

کتاب حاضر توسط آقای سید حسن منتظرین تالیف و به همت دفتر پژوهش و نشر سهروردی به چاپ رسیده است .

کتاب هنر اهل بیت در قطع رقعی با جلد شومیز در ۴۸۴ صفحه موجود می باشد .

در قسمتی از کتاب می خوانیم :
وقتی در حلقه محاصره دشمن گرفتار شده بودیم و از اطراف مورد تیراندازی قرار گرفتی, تعدادی از بچه‌ها زخمی و شهید شدند و بر روی رمل‌ها افتادند.
 تلاش ما برای نجات آنها بی‌فایده بود. از این رو مجبور به بازگشت شدیم. وقتی از تیررس بعثی‌ها خارج شدیم, حسین خرازی ایستاد. خم شد و دست روی زانوهایش گذاشت و بلندبلند شروع به گریه کرد. درچنین شرایطی حسین احساس می‌کرد تمام گناهان دنیا به گردن اوست. شرایط روحی او عالی بود.
گفت: بچه‌ها می‌دانید, وقتی در آخرین لحظات منطقه درگیری را ترک می‌کردم و نمی‌توانستم به مجروحین مانده در منطقه کمک کنم یاد مصیبت امام حسین علیه‌السلام افتادم که به حضرت قاسم فرمود:…
هم باید شهید شویم تا فردا بماند. و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی! چه می‌شد بارالها امروز شهید می‌شدیم و فردا زنده می‌شدیم تا دوباره شهید شویم.
ولی این را می‌دانم برای عزاداری‌های آقا اباعبدالله و گریه و زاری‌ها برای مظلومیت حسین علیه‌السلام دلم تنگ خواهد شد…

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/٠۵

«حیفا» به چاپ دوم رسید

«حیفا» به چاپ دوم رسید

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/٠۲

کتاب «حیفا» روایتی از دختری که برای موساد جاسوسی می‌کند از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید

خبر

کتاب «حیفا» که مستندی ضد صهیونیستی - تکفیری به قلم محمدرضا حدادپور جهرمی است از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

این مجموعه دربردارنده داستان زندگی و ماموریت دختری جاسوس از اداره متساوای سازمان موساد در منطقه غرب آسیاست. آن دختر، همانند دیگر خواهرانش به خیانت به تاریخ مشغول بوده و جنایت‌های دیگر را از طرف رژیم غاصب صهیونیستی مرتکب می‌شود تا بتواند مدیریت رفتاری و تصمیم‌ساز سران داعش را در دست بگیرد.

این داستان مستند به وقایع تاریخی است که به شهادت کتاب پنجاه درصد کتاب را شامل می‌شود و الباقی به منظور جذابیت توسط نویسنده به شکل داستانی درآمده است.

اکثر اسامی و تاریخ نگاری‌ها قابل مشاهده در منابع اینترنتی و بقیه موارد به جهت مسائل امنیتی در کتاب ذکر نشده است.

در بخشی از کتاب آمده: «البغدادی به فلوجه می‌رود و حیفا والعدنانی هم به الرمادی می‌روند. در خلال مدتی که حیفا در زندان است یا شاید تازه با العدنانی از زندان فرار کرده و به الرمادی رفته‌اند، طی یک حفره اطلاعاتی در موساد و به دنبالش نفوذ نیروهای اطلاعاتی جبهه مقاومت (ایران، عراق و حزب الله) از این حفره مدارک مربوط به این ماموریت موساد لو می‌رود و توسط تیم اطلاعاتی جبهه مقاومت تحلیل می‌شود و نهایتا ردپای حیفا (حفصه) و ابومحمد العدنانی در الرمادی کشف می‌شود.»

کتاب 188 صفحه‌ای «حیفا» اثر محمدرضا حدادپور جهرمی با قیمت 10هزار تومان به چاپ دوم رسیده است. تهیه کتاب حیفا از فروشگاه کتابخون امکان پذیر است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۶/٠۲

تجلیل از «ملاصالح قاری» در عصرانه‌ ادبی خبرگزاری فارس

تجلیل از «ملاصالح قاری» در عصرانه‌ ادبی خبرگزاری فارس

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۳۱

ملاصالح قاری از آزادگان و مبارزان ایرانی در نود و چهارمین «عصرانه ادبی فارس» تجلیل می‌شود. این مراسم فردا یکشنبه اول مردادماه در خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد.

خبر

ود و چهارمین «عصرانه ادبی فارس» ویژه مجاهد مبارز «ملاصالح قاری» در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه در پویش کتابخوانی «روشنا» کتاب «ملاصالح» اثر رضیه غبیشی به عنوان یکی از آثار محوری آن معرفی شده در این مراسم از شخصیت اصلی این کتاب و نویسنده آن تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

کتاب «ملاصالح» روایت خاطرات ملاصالح قادری است. او کسی بود که در زمان جنگ تحمیلی بعد از اسارت نقش مترجم اسرا را ایفا می‌کرد. از قضا در دیدار نوجوانان اسیر با صدام حسین مترجم گروه 23 نفره بوده است. این کتاب به قلم رضیه غبیشی نوشته و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

نود و چهارمین «عصرانه ادبی فارس» با حضور چهره‌های فرهنگی و همچنین رزمندگان عصر روز یکشنبه اول مرداد از ساعت 17 در خبرگزاری فارس، واقع در میدان فردوسی، ابتدای خیابان انقلاب اسلامی، کوچه شاهرود، پلاک یک برگزار خواهد شد.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۳۱

در مسیر نگارش کتاب «من احمد متوسلیان هستم» با سختی‌های زیادی روبرو بودیم

در مسیر نگارش کتاب «من احمد متوسلیان هستم» با سختی‌های زیادی روبرو بودیم

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

محمد جواد شادانلو نویسنده کتاب احمد متوسلیان هستم اظهار کرد: در مسیر نگارش کتاب «من احمد متوسلیان هستم» با سختی‌های زیادی روبرو بودیم.

خبر

محمد جواد شادانلو نویسنده کتاب احمد متوسلیان هستم در نشست رونمایی از کتاب «احمد متوسلیان هستم» که عصر امروز(سه شنبه) در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد, در سخنانی در خصوص نگارش این کتاب گفت: تقریبا دو سال مراحل تدوین این کتاب به طول انجامید و در این مراحل آقای بهمن نیا مدیر انتشارات نارگل علاوه بر یک ناشر معمولی زحمات زیادی در نگارش و ویراستاری این کتاب انجام دادند.

وی در ادامه گفت: موضوع جمع آوری سخنان شخصیت ها و فرماندهان دوران دفاع مقدس موضوع جدیدی نیست اما این موارد کمک می‌کند تا مخاطبان با شخصیت آن فرمانده و رزمنده و زوایای مختلف زندگی و رفتاری او آشنا شوند. یکی دیگر از موضوعاتی که در نگارش این کتاب رعایت شده که کمترین حذفیات از سخنان حاج احمد متوسلیان در آن صورت گرفته است.

شادانلو در ادامه گفت: در طول مسیر جمع آوری تمام اسناد و صوت های سخنرانی حاج احمد متوسلیان سختی های زیادی را متحمل شدیم تا به اسناد و صوتها دسترسی پیدا کنیم و قطعا صوت یا سندی از سخنرانی های سردار متوسلیان وجود دارد که ما از آن بی اطلاع بودیم و به آن دسترسی نداشتیم و امیدواریم کسانی که این کتاب را می‌خوانند و به این اسناد دسترسی دارد ما را در ویراست های بعدی این کتاب یاری و کمک کند.

خرید کتاب من احمد متوسلیان هستم از فروشگاه کتابخون امکان پذیر است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

چند دقیقه با کتاب «احمد متوسلیان هستم»؛

چند دقیقه با کتاب «احمد متوسلیان هستم»؛

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

«احمد متوسلیان» هست و خواهد بود

خبر

کتاب «احمد متوسلیان هستم» همین چند روز پیش از سوی انتشارات نارگل منتشر و روانه بازار کتاب شد.«احمد متوسلیان هستم» شامل سخنرانی ها و مصاحبه های حاج احمد متوسلیان، فرمانده لشگر 27 محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) است که زحمت جمع آوری، تنظیم و گویاسازی آن را محمدجواد شادانلو کشیده و در این مسیر، علی اصغر بهمن نیا، مدیر انتشارات نارگل و محمدعلی صمدی نیز او را کمک کرده اند.

شادانلو برای گویاسازی این سخنرانی ها و مصاحبه ها به سراغ منابع آن رفته و مثلا با مصاحبه کنندگان، صحبت کرده تا بتواند در هر بخش و قبل از شروع اصل گفتارِ حاج احمد، به حال و هوای حاکم بر محیط و جغرافیای محل سخنرانی و ویژگی های زمانی آن اشاره کند.

این کتاب در نوبت اول، شمارگانی 2500 نسخه ای دارد اما بی شک در مدت کوتاهی به چاپ های بعدی خواهد رسید.

«احمد متوسلیان هستم» 432 صفحه است و پس از مقدمه، زندگی نامه حاج احمد متوسلیان را در فصل اول خود گنجانده. بقیه فصل ها تا فصل بیستم، سخنرانی ها و مصاحبه های جاویدالاثر متوسلیان آمده است. در آخر هم بخش های اسناد و عکس ها، کتابشناسی، فیلم شناسی و نمایه آمده است تا مطالعه این کتاب را برای محققان و پژوهشگران، دلپذیرتر کند.

متن کتاب به صورت دو رنگ به چاپ رسیده و عکس های ضمیمه شده، همگی چهار رنگند. برای نام های خاص و پانویس ها از رنگ دوم که طیفی از سبز و آبی را در خود دارد، استفاده شده و صفحه آرایی ساده اما فکر شده کتاب، خواننده را به ادامه دادن آن ترغیب می کند.

کتاب «احمد متوسلیان هستم» در حالی که هنوز از زیر دستگاه های چاپ خارج نشده بود، رونمایی شد و اخبار این رونمایی با توجه به همزمانی اش با سالگرد ربایش حاج احمد متوسلیان و 3 نفر از همراهانش، بازتاب زیادی در رسانه ها داشت. در این مراسم تعدادی از همرزمان حاج احمد و همچنین برادرش، امیر متوسلیان حضور داشتند و به بیان مطالبی پرداختند که بیش از هر چیز بر شهادت این مرد بزرگ دلالت داشت.

در صفحه 317 کتاب «احمد متوسلیان هستم» و در بخش هفدهم که شامل مصاحبه با راوی دفتر سیاسی سپاه و جمع بندی عملیات بیت المقدس است و در 9 و 11 خردادماه 1361 انجام شده، می خوانیم:

سئوال: راجع به شهادت برادر قجه ای توضیح بفرمایید.

احمد متوسلیان: برادر قجه ای در اوایل ورود ما به مریوان به آن جا آمد و در تمام عملیات هایی که در مریوان انجام شد، نقش مؤثر داشت. عامل باز شدن جبهه ای علیه عراق در منطقه مریوان و همینطور عامل پاک سازی قسمت های زیادی از مریوان ایشان بود. همه جا شجاعت، ایمان، بردباری، فکر و اندیشه خوب و حسن خلق او، زبانزد برادرها بود.

وقتی به جنوب آمدیم، در عملیات فتح المبین مسئولیت همین گردان را به عهده داشت و موفق شد که ارتفاعات سوق الجیشی «علی گره زد» را به تصرف دربیاورد و تلفات سنگینی را به دشمن وارد کند. در این عملیات هم تا آخرین نفر در مقابل پاتک های عراق ایستادگی کرد و حماسه ها آفرید. باعث افسوس است که تعدادی از افراد «انجمن حجتیه» که داخل سپاه زرین شهر نفوذ کردند و عوامل نفوذی دیگری که در فرمانداری و شهر وجود دارند، باعث سرخوردگی و دلسردی ایشان شده بودند و او همیشه با این ایادی انجمن حجتیه که در سپاه بودند، درگیری شدید داشت و آنها هنوز هم در سپاه هستند!

 

 

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

اطلاعات تماس

آدرس: تهران خ 12 فروردین بعد از چهارراه نظری بن بست حقیقت پ 6 زنگ اول

شماره تماس : 02166963156
سامانه پیامکی : 10005720
ایمیل : info@ketabkhon.ir
خبرنامه
برای آگاهی از آخرین اخبار کتابخون عضو شوید.
//]]>