اخبار - فروشگاه کتاب کتابخون
برای نمایش بهتر سایت از مرورگر FireFox یا Internet Explorer ورژن بالای 8 استفاده کنید، برای دریافت اینجا کلیک کنید
اخبار سایت
خبر
تجلیل از «ملاصالح قاری» در عصرانه‌ ادبی خبرگزاری فارس

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۳۱

ملاصالح قاری از آزادگان و مبارزان ایرانی در نود و چهارمین «عصرانه ادبی فارس» تجلیل می‌شود. این مراسم فردا یکشنبه اول مردادماه در خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد.

خبر

ود و چهارمین «عصرانه ادبی فارس» ویژه مجاهد مبارز «ملاصالح قاری» در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه در پویش کتابخوانی «روشنا» کتاب «ملاصالح» اثر رضیه غبیشی به عنوان یکی از آثار محوری آن معرفی شده در این مراسم از شخصیت اصلی این کتاب و نویسنده آن تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

کتاب «ملاصالح» روایت خاطرات ملاصالح قادری است. او کسی بود که در زمان جنگ تحمیلی بعد از اسارت نقش مترجم اسرا را ایفا می‌کرد. از قضا در دیدار نوجوانان اسیر با صدام حسین مترجم گروه 23 نفره بوده است. این کتاب به قلم رضیه غبیشی نوشته و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

نود و چهارمین «عصرانه ادبی فارس» با حضور چهره‌های فرهنگی و همچنین رزمندگان عصر روز یکشنبه اول مرداد از ساعت 17 در خبرگزاری فارس، واقع در میدان فردوسی، ابتدای خیابان انقلاب اسلامی، کوچه شاهرود، پلاک یک برگزار خواهد شد.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۳۱

خبر
در مسیر نگارش کتاب «من احمد متوسلیان هستم» با سختی‌های زیادی روبرو بودیم

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

محمد جواد شادانلو نویسنده کتاب احمد متوسلیان هستم اظهار کرد: در مسیر نگارش کتاب «من احمد متوسلیان هستم» با سختی‌های زیادی روبرو بودیم.

خبر

محمد جواد شادانلو نویسنده کتاب احمد متوسلیان هستم در نشست رونمایی از کتاب «احمد متوسلیان هستم» که عصر امروز(سه شنبه) در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد, در سخنانی در خصوص نگارش این کتاب گفت: تقریبا دو سال مراحل تدوین این کتاب به طول انجامید و در این مراحل آقای بهمن نیا مدیر انتشارات نارگل علاوه بر یک ناشر معمولی زحمات زیادی در نگارش و ویراستاری این کتاب انجام دادند.

وی در ادامه گفت: موضوع جمع آوری سخنان شخصیت ها و فرماندهان دوران دفاع مقدس موضوع جدیدی نیست اما این موارد کمک می‌کند تا مخاطبان با شخصیت آن فرمانده و رزمنده و زوایای مختلف زندگی و رفتاری او آشنا شوند. یکی دیگر از موضوعاتی که در نگارش این کتاب رعایت شده که کمترین حذفیات از سخنان حاج احمد متوسلیان در آن صورت گرفته است.

شادانلو در ادامه گفت: در طول مسیر جمع آوری تمام اسناد و صوت های سخنرانی حاج احمد متوسلیان سختی های زیادی را متحمل شدیم تا به اسناد و صوتها دسترسی پیدا کنیم و قطعا صوت یا سندی از سخنرانی های سردار متوسلیان وجود دارد که ما از آن بی اطلاع بودیم و به آن دسترسی نداشتیم و امیدواریم کسانی که این کتاب را می‌خوانند و به این اسناد دسترسی دارد ما را در ویراست های بعدی این کتاب یاری و کمک کند.

خرید کتاب من احمد متوسلیان هستم از فروشگاه کتابخون امکان پذیر است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

خبر
چند دقیقه با کتاب «احمد متوسلیان هستم»؛

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

«احمد متوسلیان» هست و خواهد بود

خبر

کتاب «احمد متوسلیان هستم» همین چند روز پیش از سوی انتشارات نارگل منتشر و روانه بازار کتاب شد.«احمد متوسلیان هستم» شامل سخنرانی ها و مصاحبه های حاج احمد متوسلیان، فرمانده لشگر 27 محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) است که زحمت جمع آوری، تنظیم و گویاسازی آن را محمدجواد شادانلو کشیده و در این مسیر، علی اصغر بهمن نیا، مدیر انتشارات نارگل و محمدعلی صمدی نیز او را کمک کرده اند.

شادانلو برای گویاسازی این سخنرانی ها و مصاحبه ها به سراغ منابع آن رفته و مثلا با مصاحبه کنندگان، صحبت کرده تا بتواند در هر بخش و قبل از شروع اصل گفتارِ حاج احمد، به حال و هوای حاکم بر محیط و جغرافیای محل سخنرانی و ویژگی های زمانی آن اشاره کند.

این کتاب در نوبت اول، شمارگانی 2500 نسخه ای دارد اما بی شک در مدت کوتاهی به چاپ های بعدی خواهد رسید.

«احمد متوسلیان هستم» 432 صفحه است و پس از مقدمه، زندگی نامه حاج احمد متوسلیان را در فصل اول خود گنجانده. بقیه فصل ها تا فصل بیستم، سخنرانی ها و مصاحبه های جاویدالاثر متوسلیان آمده است. در آخر هم بخش های اسناد و عکس ها، کتابشناسی، فیلم شناسی و نمایه آمده است تا مطالعه این کتاب را برای محققان و پژوهشگران، دلپذیرتر کند.

متن کتاب به صورت دو رنگ به چاپ رسیده و عکس های ضمیمه شده، همگی چهار رنگند. برای نام های خاص و پانویس ها از رنگ دوم که طیفی از سبز و آبی را در خود دارد، استفاده شده و صفحه آرایی ساده اما فکر شده کتاب، خواننده را به ادامه دادن آن ترغیب می کند.

کتاب «احمد متوسلیان هستم» در حالی که هنوز از زیر دستگاه های چاپ خارج نشده بود، رونمایی شد و اخبار این رونمایی با توجه به همزمانی اش با سالگرد ربایش حاج احمد متوسلیان و 3 نفر از همراهانش، بازتاب زیادی در رسانه ها داشت. در این مراسم تعدادی از همرزمان حاج احمد و همچنین برادرش، امیر متوسلیان حضور داشتند و به بیان مطالبی پرداختند که بیش از هر چیز بر شهادت این مرد بزرگ دلالت داشت.

در صفحه 317 کتاب «احمد متوسلیان هستم» و در بخش هفدهم که شامل مصاحبه با راوی دفتر سیاسی سپاه و جمع بندی عملیات بیت المقدس است و در 9 و 11 خردادماه 1361 انجام شده، می خوانیم:

سئوال: راجع به شهادت برادر قجه ای توضیح بفرمایید.

احمد متوسلیان: برادر قجه ای در اوایل ورود ما به مریوان به آن جا آمد و در تمام عملیات هایی که در مریوان انجام شد، نقش مؤثر داشت. عامل باز شدن جبهه ای علیه عراق در منطقه مریوان و همینطور عامل پاک سازی قسمت های زیادی از مریوان ایشان بود. همه جا شجاعت، ایمان، بردباری، فکر و اندیشه خوب و حسن خلق او، زبانزد برادرها بود.

وقتی به جنوب آمدیم، در عملیات فتح المبین مسئولیت همین گردان را به عهده داشت و موفق شد که ارتفاعات سوق الجیشی «علی گره زد» را به تصرف دربیاورد و تلفات سنگینی را به دشمن وارد کند. در این عملیات هم تا آخرین نفر در مقابل پاتک های عراق ایستادگی کرد و حماسه ها آفرید. باعث افسوس است که تعدادی از افراد «انجمن حجتیه» که داخل سپاه زرین شهر نفوذ کردند و عوامل نفوذی دیگری که در فرمانداری و شهر وجود دارند، باعث سرخوردگی و دلسردی ایشان شده بودند و او همیشه با این ایادی انجمن حجتیه که در سپاه بودند، درگیری شدید داشت و آنها هنوز هم در سپاه هستند!

 

 

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۲۶

خبر
معرفی کتب‌ هشتمین دوره «روشنا»/ کتابی که پرویز پرستویی گفت باید با دل خوانده شود

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۱۴

کتاب‌های «ملا صالح» و «آن بیست و سه نفر» به عنوان کتاب‌های هشتمین دوره پویش کتابخوانی «روشنا» معرفی شدند.

خبر

هشتمین دوره پویش ملی کتابخوانی «روشنا» از 16 تیرماه سال جاری آغاز می‌شود. در این دوره از پویش دو کتاب «ملاصالح» و «آن 23 نفر» به عنوان کتاب‌های محوری این مسابقه کتاب‌خوانی انتخاب شده‌اند.

کتاب «آن 23 نفر» شرح خاطرات احمد یوسف‌زاده و 22 نفر از دوستان رزمنده‌اش است که در دوران جنگ تحمیلی و روزهای نوجوانی به اسارت رژیم بعث درآمدند. آنها شاید تنها اسرایی بودند که در ایام اسارت با صدام حسین، دیکتاتور مخلوع عراق دیدار کردند.

صدام در پی آن بود که از این نوجوانان اسیر بهره‌برداری تبلیغاتی کند. «آن 23 نفر» روایت خاطرات یکی از این نوجوانان است که به قلم احمد یوسف‌زاده و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

این کتاب بعد از انتشار با استقبال قابل توجهی روبرو شد. رهبر انقلاب در تقریظی بر این کتاب نوشته بودند: «به این نویسنده خوش ذوق و به آن بیست و سه نفر و به دست قدرت و حکمتی که همه این زیبایی‌ها پرداخته سرپنجه معجزه‌گر اوست، درود می‌فرستم و جبهه سپاس بر خاک می‌سایم.»

*پرویز پرستویی: «ملاصالح را باید با دل خواند!»

کتاب «ملاصالح» هم روایت خاطرات ملاصالح قادری است. او کسی بود که در زمان جنگ تحمیلی بعد از اسارت نقش مترجم اسرا را ایفا می‌کرد. از قضا در دیدار نوجوانان اسیر با صدام حسین هم مترجم این گروه 23 نفره بوده است. این کتاب به قلم رضیه غبیشی نوشته و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

رضا کیانیان در مراسم رونمایی کتاب ملاصالح که اردیبهشت‌ماه سال جاری در نمایشگاه کتاب برگزار شد خطاب به راوی این کتاب گفته بود: «آقای ملاصالح قادری! من از شما متشکرم که هستید و وجودتان باعث آن است که من و ما هم باشیم و ملت ایران هم باشد.» پرویز پرستویی، دیگر بازیگر و هنرمند کشورمان هم هم حق ملاصالح را بر گردن خود و ملت ایران بسیار فراتر از تصور عنوان کرده و در مورد این کتاب گفته بود: «ملاصالح را باید با دل خواند و بس.»

این کتاب‌ها برای حضور در پویش کتاب‌خوانی «روشنا»، بازنویسی و زیر چاپ رفته‌اند. چاپ مجدد کتاب‌ها با کاهش قیمت پشت جلد همراه بوده است.

قیمت چاپ جدید «آن 23 نفر» با 5 هزار تومان کاهش از 15 هزار تومان به 10 هزار تومان و چاپ جدید «ملاصالح» هم با 4 هزار تومان کاهش از 12 هزار تومان به 8 هزار تومان رسیده است. این دوره از پویش هم مانند دوره‌های گذشته با جوایز ارزنده‌ای از قبیل کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، مشهد مقدس، کارت هدیه و صدها جایزه دیگر همراه خواهد بود.

هشتمین دوره از پویش کتاب‌خوانی «روشنا» از شانزدهم تیرماه آغاز و تا شانزدهم مهرماه ادامه دارد. علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش و خرید کتاب‌های مسابقه می‌توانند به سایت ketabkhon.ir  مراجعه کنند.

 

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۱۴

خبر
ملاصالح در کنار آن 23 نفر قرار گرفت

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۱۱

پویش مطالعاتی روشنا به دو کتاب شروع شد

خبر

دور تازه پویش مطالعاتی روشنا با محوریت کتابی از از انتشارات سوره و شهیدکاظمی برگزار می‌شود.

کتاب «آن بیست و سه نفر» خاطرات خود نوشت احمد یوسف زاده و کتاب «ملاصالح» اثر رضیه غبیشی به عنوان کتاب هشتیمن دوره «پویش مطالعاتی روشنا» معرفی شد.

کتاب «آن بیست و سه نفر» حاوی خاطرات بیست و سه نوجوانان است که توسط بعثی های ارتش عراق، درعملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و صدام سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند. همچنین کتاب «ملاصالح» شامل خاطرات آزاده ملاصالح قاری مترجم اسرا در جنگ تحمیلی را روایت می‌کند.که در کتاب «آن بیست و سه نفر» با آن اشاره شده است. خواندن این دو کتاب روایتی شگفت‌انگیز از اسارات را برای شما رقم خواهد زد.

 

بر اساس این گزارش توزیع کتاب‌های دور هشتم این پویش از شانزدهم تیرآغاز خواهد شد و مخاطبان می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

در این پویش قرعه‌کشی به صورت هفتگی انجام خواهد شد و هر هفته به قید قرعه به تعدادی از افرادی که در همان هفته در مسابقه شرکت کرده‌اند، جوایز ارزنده
شامل کمک هزینه عتبات، مشهد و کارت هدیه و صدها جوایز ارزنده دیگر اهدا می شود.

علاقمندان برای خرید کتاب «آن بیست و سه نفر» و کتاب «ملاصالح» می توانند از فروشگاه کتابخون و یا تماس با شماره تلفن 02166963155 اقدام به تهیه کتاب نمایند.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۴/۱۱

خبر
کتاب «خداحافظ سالار» شامل خاطرات «پروانه چراغ‌نوروزی» به چاپ رسید.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۶

کتاب «خداحافظ سالار» خاطرات «پروانه چراغ‌نوروزی» همسر سرلشکر پاسدار شهید حسین همدانی به قلم حمید حسام از سوی انتشارات روایت ۲۷ بعثت به چاپ رسید.

خبر

حمید حسام نویسنده کتاب «خداحافظ سالار» اظهار داشت: کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ‌نوروزی همسر سردار سرلشكر شهید حاج حسين همدانی، قافله‌سالار مدافعان حرم است، كه به زندگی و فراز و نشيب‌های اين شيرزن بزرگ پرداخته که از کودكی آغاز و نهايتا به شهادت سردار همدانی در سال ١٣٩٤ ختم می‌شود.

وی گفت: کتاب خداحافظ سالار به صورت داستانی است که شروع ماجرای آن از سال ١٣٩٠ است، كه شهید همدانی خانواده خود را در اوج بحران سوريه که دمشق در آستانه سقوط بود، آگاهانه به دمشق مي‌برد.

بعد از بازگشت به ایران زمانی که سوریه امن و بحران سقوط دمشق کم می‌شود، خانم چراغ‌نوروزی شروع به نوشتن خاطرات کودکی خود می‌کند و به این صورت است که این کتاب با تکنیک بازگشت به گذشته به دهه 40 برمی‌گردد.

نویسنده کتاب خداحافظ سالار افزود: زندگی شهید همدانی پر بوده از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کارهای بزرگی که ناشناخته مانده است و بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس 3 لشکر سپاه در سال‌های دفاع مقدس، و ماموریت‌های متعددی از جمله حضور وی در آفریقا و نهایتا دفاع از حرم اهل‌بیت در سوریه می‌پردازد. همه این‌ها در کنار شنیدنی‌های قصه حرم و مقابله با تفکیری‌ها در کتابی به عنوان خداحافظ سالار جمع شده است.

کتاب خداحافظ سالار توسط انتشارات 27 بعثت به چاپ رسیده و از فروشگاه کتابخون عرضه می‌شود.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۶

خبر
درباره "رقص برزیل با شیطان"

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۳/۱۳

کتاب «رقص برزیل با شیطان» کتابی است که این روزها به زبان انگلیسی منتشر شده و نگاه متفاوتی به بازی‌های جام جهانی دارد.

خبر

این روزها که تب فوتبال جام جهانی همه توجه‌ها را به سمت و سوی خود جلب کرده است، کسانی هستند که متفاوت به قضیه جام جهانی نگاه می کنند و اتفاقات این روزهای دنیا را در کنار جام جهانی  می‌بینند و تحلیل می‌کنند. این روزها کتابی به زبان انگلیسی و درباره جام جهانی نوشته و منتشر شده است که نگاه متفاوتی به جام جهانی دارد و توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است. 
 
این کتاب،‌ کتابی است با عنوان «رقص برزیل با شیطان؛ جام جهانی‌، المپیک و جنگ برای دموکراسی» نوشته «دیو زیرین». نویسنده این کتاب معتقد است که جدای از هیجان بازی‌ها و اینهمه زرق و برق و توجه به فوتبال،‌ بازی‌های جام جهانی یک نیمه تاریک هم دارد که کمتر کسی آن را می‌بیند. 
 
او در کتابش به عنوان یک شاهد عینی، فیفا را یک سازمان حریص و فاسد توصیف می‌کند که رشوه به آن راه یافته و بازی‌های جام جهانی کمک می‌کند که تظاهرات مردمی در سراسر دنیا و جنایت‌های جنگی در دوره‌ این بازی‌ها دیده نشوند و او این بازی‌ها را به یک رقص ویرانگر تشبیه کرده است که باعث می‌شود،‌ بسیاری از مردم مظلوم ضعیف دنیا در سایه این چند روز اتفاقات نابود شوند و کسی هم متوجه نشود و خم به ابرو نیاورد... 
 
او همچنین نگاهی به وضعیت کشورهای میزبان جام جهانی داشته و در بخشی از کتابش وضعیت مردم فقیر آن کشورها را بررسی کرده است. او معتقد است هر کشوری که میزبان این بازی‌ها می‌شود باعث می‌شود،‌ فقیرانی فقیرتر از گذشته داشته باشد. او در این باره سخن گفته است که کشورهای میزبان از هزینه بهداشت و حمل و نقل عمومی و وضعیت معیشتی مردم خود می‌زنند تا ورزشگاه‌های لوکس و زیبا برای بازی‌ها فراهم کنند. 
 
نویسنده کتاب در بخش‌های مختلف کتابش تاریخچه دوره‌های اخیر فوتبال جام جهانی را به همراه اتفاقات هم زمان با بازی‌های جام جهانی بررسی کرده است. 
 
او همچنین نگاه مشابهی به بازی‌های المپیک دارد و آن را وضعیت مناسبی برای سوء استفاده سیاست مداران می‌داند.


تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۳/۱۳

خبر
رمانی بومی در برابر آثار آپارتمانی

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۸

طبیعت‌محور بودن رمان «ظلمت سفید» را باید ویژگی رمان خالقی بر شمرد که در برابر رمان‌های آپارتمانی و شهری قرارش می‌دهد.

خبر

رمان «ظلمت سفید» اثر سجاد خالقی که در مدت کوتاهی به چاپ یوم  رسیده، رمانی است که در دو زمان موازی پیش می‌رود و خواننده روایتی از دو نسل متفاوت از یک خاندان را در دو عصر متفاوت می‌بیند. یکی در عصر قاجار و تلاش برای رسیدن به مشروطه و دیگری در عصر پهلوی، که بخش مربوط به عصر پهلوی در کوهستان‌های برف‌گیر کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد و ارتباط مستقیمی با تاریخ مبارزه پیدا نمی‌کند.

نویسنده سرمای سخت و طاقت‌فرسای کوهستان را به روزهای سخت پهلوی گره زده و عبور از آن را نماد و نشانه‌ای قرار داده تا در صورت ایستادگی در برابر آن نشان دهد که پس از سختی حتما آسانی است.

نویسنده در «ظلمت سفید» به هیچ روی از حوادث و اتفاقات تاریخی سخن نگفته و تنها بخش‌هایی از تاریخ که به رمانش کمک کرده را در متن اثرش قرار داده و از این روی این رمان به هیچ وجه یک گزارش تاریخی نیست بلکه مشاهدات یک نوجوان از روزهای مشروطه‌خواهی در تهران است. از آنجا که یک نوجوان در رمان مشغول روایت است باورپذیری روایت دو چندان می‌شود زیرا راوی نوجوان به دور از حب و بغض‌های سیاسی است و آنچه می‌بیند را روایت می‌کند.

یکی از ویژگی‌های این بخش آنجا نمود پیدا می‌کند که نویسنده به ماجرای مخالفت شیخ فضل‌الله نوری با مشروطه اشاره می‌کند و به ظرافت پاسخ شبهه‌های موجود در ارتباط با این مخالفت را به خواننده ارائه می‌کند و از این حیث باید خالقی را تحسین کرد که توانسته با استفاده از تکنیک غیرمستقیم‌گویی برخی شبهه‌های تاریخی را نیز توضیح دهد.

خالقی در این رمان هیچگاه از اتفاقات تاریخی سخن نگفته و تنها حس یک واقعه تاریخی را به خواننده منتقل می‌کند. آنجا که «مجلس» به فرماندهی لیاخوف به توپ بسته شد و شلیکی که به سمت مبارزین شد حس به توپ بستن مجلس در خواننده القا می‌شود و زمانی که دهان شخصیت اصلی طعم خاک و باروت می‌گیرد خواننده نیز همین حس تلخی را دریافت می‌کند.

توصیف‌های خالقی از طبیعت و کوهستان در بخشی که مربوط به عصر پهلوی است به قدری مسحور کننده است که خواننده خود را در میان یخچال‌ها و قلل برف‌گیر منطقه می‌بیند و با سرما دست و پنجه نرم می‌کند. او خود را در کنار «تاراز» و «مهرداد» دو شخصیت گیر افتاده در برف می‌بیند و با آنها با گرگ‌ها و سرمای طاقت‌فرسا مبارزه می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های رمان «ظلمت سفید» لهجه و گویش محلی است که نویسنده به خوبی آن را از کار در آورده و همین سبب می‌‌شود خواننده بیشتر به رمان و بوم مورد نظر نویسنده نزدیک شود. لهجه‌دار بودن و طبیعت‌محور بودن رمان را باید ویژگی رمان خالقی بر شمرد که در برابر رمان‌های آپارتمانی و شهری قرارش می‌دهد و نویسنده کوشیده به عناصر بومی مانند «چوقا»، «گیوه»، «برنو»، «شیر سنگی» و ... شخصیت ببخشد و آنها را وارد ادبیات داستانی کند تا خواننده غیر بومی هم با این عناصر آشنا شود.

«ظلمت سفید» را باید رمانی خوشخوان و روان قلمداد کرد که خواننده متوجه پیشرفت آن نمی‌شود و سرعت حوادث و اتفاقات او را با خود همراه می‌کند. همچنین این رمان مملو از دیالوگ است و همین در خوشخوان شدن رمان تاثیر بسزایی دارد.

رمان «ظلمت سفید» اثر سجاد خالقی در 296 صفحه از سوی انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار کتاب شده است. همچنین این رمان برگزیده بخش رمان نوجوان جشنواره داستان انقلاب نیز بوده است.

خرید کتاب از فروشگاه کتابخون امکان پذیر است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۸

خبر
دل‌نوشته سردار سلیمانی درباره کتاب «وقتی مهتاب گم شد»

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۳

«وقتی مهتاب گم شد» عنوان کتاب خاطرات جانبازی است که پیشتر مورد عنایت رهبری انقلاب هم قرار گرفته است و امروز قاسم سلیمانی هم در خصوص آن دل نوشته ای دارد که در آن از شوقش برای شهادت می گوید.

خبر

«وقتی مهتاب گم شد» عنوان کتاب خاطرات جانباز سرافراز آقای علی خوش‌لفظ است که رهبر انقلاب چندی پیش آن را مطالعه کرده و یادداشتی بر آن نوشتند. متن این یادداشت در مراسمی در همدان رونمایی شد. اما رهبر انقلاب در دیدارهای مختلفی به این کتاب اشاره و از آن تمجید نمودند و دیگران را به خواندن آن توصیه کردند.
از این رو، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پس از مطالعه‌ی کتاب «وقتی مهتاب گم شد»

 

 

بسمه‌تعالی
عزیز برادرم علی عزیز
همه شهداء و حقایق آن دوران را در چهره‌ی تو دیدم
یکبار همه خاطراتم را به رخم کشیدی. چه زیبا از کسانی حرف زده‌ای که صدها نفر از آنها را همینگونه از دست دادم و هنوز هر ماه یکی از آنها را تشییع میکنم و رویم نمی‌شود در تشییع آنها شرکت کنم. ده روز قبل بهترین آنها را -مراد و حیدر را- از دست دادم، اما خودم نمی‌روم و نمی‌میرم، در حالی که در آرزوی وصل یکی از آن صدها شیر دیروز له‌له می‌زنم و به درد «چه کنم» دچار شده‌ام. امروز این درد همه وجودم را فراگرفته و تو نمکدانی از نمک را به زخم‌هایم پاشاندی. تنهای تنهایم.
عکست را بروی جلد بوسیدم ای شهید آماده رفتن و دوست ندیده‌ام که بهترین دوستت را در کنارم از دست دادی. امیدوارم سربلند و زنده باشی تا مردم ایران در زمین همانند دب اکبر در آسمان نشانی خدا را از تو بگیرند و به تماشایت بنشینند.

برادر جامانده‌ات 
قاسم سلیمانی
۹۶/۱/۳۰     

بعدالتحریر: این نوشته در مقابل آن دستخط مخلص عارف حکیم، ولی و رهبرم و عشقم ارزشی ندارد.
قاسم سلیمانی
۹۶/۲/۱۸    

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۳

خبر
رونمایی از کتاب «ملاصالح» با حضور هنرمندان

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۱

ی مراسمی در خانه هنرمندان از کتاب خاطرات ملاصالح قاری با حضور هنرمندان و نویسندگان کشورمان رونمایی شد.

خبر

دیروز در خانه هنرمندان ایران، از کتاب خاطرات مردی رونمایی شد که در تخیل فیلمنامه نویسان هالیوود نیز چنین وقایعی محال است.

کتاب خاطرات ملاصالح قاری، به روایت رضیه غبیشی در تالار امیرخانی خانه هنرمندان بوسیله نویسندگان و هنرمندان کشور رونمایی گردید.

 

در این مراسم رخشان بنی اعتماد از ملاصالح قاری بسبب دهها سال استقامت و وطن پرستی تشکر کرد و خانم غبیشی(نویسنده کتاب) و همسر شهید جانباز منصور عطشانی را مورد خطاب قرار داد که قلم زیبا ، ساده و رسای شما باعث می شود صداقت از تک تک کلمات این خاطرات بدون هرگونه اغراق و تصنع بردل مخاطب بنشیند.

پروبز پرستویی حق ملاصالح برگردن خود و ملت ایران را بسیار فراتر از تصور دانست و اینکه کتاب ملاصالح را باید با دل خواند و بس و نیز زندگی ساده امروزی او را درسی برای همه از جمله مقامات و مسولین دانست که بسیار بیشتر به زندگی این شهید زنده توجه کنند

رضاکیانیان گفت: آقای ملا صالح قاری من از شما متشکرم که هستید و وجودتان باعث آن است که من و ما هم باشیم و ملت ایران هم باشد.

خسرو سینایی کارگردان سینمای ایران گفت ملاصالح آزاده است و آزاده نیاز به صفت مضاعف قهرمان ندارد ، هرکس ملا صالح عزیز را بشناسد معنای آزادگی را با تمام وجود خواهد شناخت .

 

حمید داوود ابادی نویسنده کتابهای دفاع مقدس هم حضور در کنار ملاصالح و این جمع را باعث افتخار خود دانست و یاداوری کرد که همه ما افتخار داریم که اینگونه خاطرات را به نسلهای اینده بسپاریم .

شیوا مقانلو نویسنده و مترجم نیز از خاطراتش از ملاصالح و نقل آن در سفرهای خارجیش گفت و آنکه چگونه همه شنوندگان غیرایرانی نیز از این زندگی پرفراز و نشیب احساس شگفتی کرده که باعث غرورش در دیار غربت میشدند .

 

پرویز شیخ طادی نیز حق کتاب خاطرات ملاصالح را تکلیفی برگردن همه دانست برای جواب بدین سوال که چرا تاکنون امثال چنین خاطراتی به فیلم تبدیل نشده اند ؟

از دیگر حاضران در جلسه میتوان به هدایت الله بهبودی ( نویسنده ) مهدی جعفری (کارگردان ) رجبی معمار ( مدیرعامل خانه هنرمندان)غفاری ( مجری و مسول روابط عمومی خانه هنرمندان ) احمد یوسف زاده ( نویسنده کتاب آن 23 نفر ) تقی زاده و خواجویی ( از اسرای موسوم به 23 نفر ) سیاوش سرمدی ( کارگردان ) و مجید شتی ( تدوینگر ) مریم احدی ( مجری ) محمد یار احمدی ( گرافیست ) علیرضا حبیب ( عکاس ) حبیب احمدزاده ( نویسنده و مستندساز ) سردار ناظری ( مدیرعامل نشرفاتحان ) مکی یازع ( نویسنده کتاب بچه های کفیشه ) جانباز تقی پور ( مدیر موزه صلح ) و خلیلی ( ریاست انتشارات شهید کاظمی) اشاره کرد .

لازم بذکر است که کتاب ( ملاصالح ) در 282 صفحه و در انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است. خرید کتاب ملاصالح از فروشگاه کتابخون امکان پذیر است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/٠۲/۲۱

اطلاعات تماس
آدرس: تهران خ 12 فروردین بعد از چهارراه نظری بن بست حقیقت پ 6 زنگ اول
شماره تماس : 02166963156
سامانه پیامکی : 10005720
ایمیل : info@ketabkhon.ir
خبرنامه
برای آگاهی از آخرین اخبار کتابخون عضو شوید.