برای نمایش بهتر سایت از مرورگر FireFox یا Internet Explorer ورژن بالای 8 استفاده کنید، برای دریافت اینجا کلیک کنید
اخبار سایت
کتاب سردار دلها منتشر شد

کتاب سردار دلها منتشر شد

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱

کتاب سردار دل ها: زندگی نامه و خاطرات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر شد.

خبر

سردار دل ها: زندگی نامه و خاطرات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

کتاب سردار دل ها به بیوگرافی داستانی حاج قام سلیمانی
و خاطرات خود گفته سردار دل ها از دوران دفاع مقدس و فرماندهان آن می باشد.
همچنین در بخشی از این کتاب دوران مبارزه با داعش و فرماندهی شهید سلیمانی در عراق و سوریه را روایت می کند.
در کتاب سردار دل ها مساله جنگ ۳۳روزه و صحبت های امام خامنه ای درباره جنگ و نقش و خاطرات سردار در آن اشاره شده است.
در قسمتی ار کتاب صحبت های امام خامنه ای درباره شخصیت سردار دل ها منتشر شده است.
در بخشی از کتاب هم نظر سیاسیون درباره حاج قاسم سلیمانی و نامه های تسلیت به مناسبت شهادت سرداردل ها به چاپ رسیده است.
از صحبت های دختر شهید سلیمانی و نامه دختر شهید تهرانی مقدم به دختر شهید سلیمانی از یخش های دیگر کتاب است.
دیدار امام خامنه ای با مردم قم و صحبت های ایشان درباره شهید قاسم سلیمانی در کتاب سردار دل ها منتشر شده است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آن مرد با باران می‌آید» منتشر می‌شود

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آن مرد با باران می‌آید» منتشر می‌شود

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷

در آستانه‌ فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب، سومین پاسداشت هنر و ادبیات انقلاب اسلامی با موضوع معرفی کتاب «آن مرد با باران می‌آید» و انتشار تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر این کتاب از سوی مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

خبر

این برنامه روز یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۹:۳۰ صبح در فرهنگسرای اندیشه با حضور نویسنده‌ کتاب، عموم علاقه‌مندان و جمعی از فعالان حوزه‌ ادبیات انقلاب اسلامی برپا می‌شود.

رمان «آن مرد با باران می‌آید» اثر  وجیهه سامانی در سال ۱۳۹۱ در جشنواره‌ داستان انقلاب حوزه‌ هنری برگزیده و توسط انتشارات سوره‌ی مهر منتشر شد. چاپ‌های بعدی این کتاب توسط انتشارات کتابستان معرفت صورت گرفته‌است.

موضوع کتاب به داستان زندگی خانواده‌ای از طبقه‌ی متوسط در کوران نهضت اسلامی مردم ایران در مقطع هفدهم شهریور تا بیست‌و ششم دی‌ماه ۱۳۵۷ اختصاص دارد.

مؤسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی پیش از این، در دو مراسم پاسداشت هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و هفت ویژه‌برنامه‌ پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت، ضمن انتشار یادداشت‌های رهبر انقلاب بر کتاب‌‌هایی با موضوعات انقلاب اسلامی و فرهنگ جهاد و مقاومت، به تجلیل از راویان، نویسندگان و دست‌اندرکاران این آثار پرداخته است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱۱/۱۷

هشت کتابی که از  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سخن گفته اند

هشت کتابی که از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سخن گفته اند

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱٠/۱۵

به مناسبت به شهادت رسیدن سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، به معرفی مهمترین آثاری که درباره ی ایشان منتشر شده می پردازیم.

خبر

1. یاران ناب 17: حاج قاسم (جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی)

کتاب حاضر هفدهمین جلد از مجموعه «یاران ناب» می باشد. این کتاب، حاوی سخنرانی های حاج قاسم از دوران دفاع مقدس تا دوره اخیر است. از دل این سخنرانی ها خاطراتی را که در آن نقل شده با ذکر منبع و ماخذ ذکر شده است.

2. روزی روزگاری قاسم سلیمانی 1: هجوم به تهاجم؛ بهمن 1360 تا اردیبهشت 1361 به روایت سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی

کتاب اول با عنوان «هجوم به تهاجم» خاطرات بهمن سال ۱۳۶۰ تا اردیبهشت سال ۱۳۶۱ را از زبان فرمانده وقت لشکر ۴۱ ثارالله روایت می کند.

مجموعه روزی روزگاری قرار است، تمام خاطرات سردار سلیمانی را از ابتدای جنگ تحمیلی تا انتها در ۱۶ مجلد روایت کند.

3. روزی روزگاری قاسم سلیمانی 2: نبرد سید جابر؛ اردیبهشت تا تیر 1361 به روایت سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی

مجموعه خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس «روزی روزگاری» نام گرفته است.

کتاب دوم با عنوان «نبرد سید جابر» روایتگر خاطرات این سرباز دلاور اسلام از اردیبهشت تا تیر ماه سال ۱۳۶۱ است.

 

4. برادر قاسم: سیری در اندیشه حاج قاسم
امروز زنده نگه داشتن نام همه شهدا همانا تجلیل از شخصیت استثنائی «برادر قاسم» است.
این کتاب جستاری در اندیشه های راهبردی حاج قاسم سلیمانی در حوزه ولایت، انقلاب، دفاع مقدس، شهادت، مدافعان حرم، فرهنگ و هنر می باشد.

5. بچه های حاج قاسم: خاطرات حسین معروفی
در این کتاب، مجموعه ناگفته هایی از رشادت ها و حماسه های جانباز گرانقدر، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی، در هشت سال جنگ تحمیلی و دوران اسارت است. به گفته سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، وی کم سن و سال ترین فرمانده گردان لشکر 41 ثارالله در طول دوران دفاع مقدس بود.

6. ذوالفقار: برش هایی از خاطرات شفاهی حاج قاسم سلیمانی

کتاب «ذوالفقار» برش هایی از خاطرات شفاهی درباره حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به اهتمام علی اکبری مزدآبادی می باشد.

این کتاب در ۲۴۸ صفحه خاطراتی را برای اولین بار از دوران دفاع مقدس تا مجاهدت هایی که در جبهه مقاومت سوریه و عراق شکل گرفته را بیان می کند.

نویسنده کتاب همچنین برای نخستین بار حدود ۱۰۰ صفحه از این کتاب را به انتشار تصاویر ناب و دیده نشده ای از سرلشکر سلیمانی اختصاص داده است.

 

7. سربازان سردار: شجاعت ها و رشادت های سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم

کتاب «سربازان سردار» درباره رشادت ها وشجاعت های سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم بحث کرده و به طور مفصل و مصور به تشریح زندگانی آنان پرداخته است.

عشق به اهل بیت علیهم السلام و زندگی معنوی وعارفانه شهدای مدافع حرم بخشی از زندگی آن عزیزان را نشان می دهد.

8. نبردهای پیروز - کتاب سوم (شهریور 1360 تا بهمن 1360) : تاریخ نامه دفاع مقدس استان کرمان - کارنامه عملیاتی لشکر 41 ثارالله

با مقدمه حاج قاسم سلیمانی

نبردهای پیروز محتوی خاطرات ۱۷۵ رزمنده استان کرمان است که در عملیات‌های ثامن‌الائمه و طریق‌القدس حضور داشته‌اند. بخشی از این کتاب نیز به ماجرای رزمندگان لشکر۴۱ ثارالله اشاره دارد، لشکری که در ۲۵ عملیات شرکت داشت.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱٠/۱۵

«روایت و ذهن نویسا» چاپ شد

«روایت و ذهن نویسا» چاپ شد

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱٠/۱۴

کتاب «روایت و ذهن نویسا» نوشته کورش علیانی توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر و راهی بازار نشر شد.

خبر

علیانی نه‌تنها در این‌کتاب به مساله روایت پرداخته، بلکه می‌گوید به گمان برخی، روایت موضوع اصلی زندگی انسان و سازوکاری است که نه‌تنها زندگی انسان را از دیگر موجودات جدا می‌کند، بلکه به انسان توانایی‌های ویژه‌ای می‌دهد که با آن‌ها بر جهان چیره شود. بررسی اهمیت روایت در زندگی انسان و این‌که از اصل و اساس چیست و یا چه نیست، از جمله سوالات مهمی هستند که نویسنده در این‌کتاب در پی پاسخ‌دادن به آن‌ها بوده است.

دغدغه اصلی نویسنده در این‌کتاب، مساله روایت است. مثلا در یکی از فصول این‌اثر به این‌ مساله پرداخته که ذهن انسان، چه‌طور روایت را می‌سازد و یا چه‌طور می‌توان از دانسته‌ها و اطلاعات درباره روایت، به یک‌نظریه مفید دست‌ پیدا کرد.

کتاب «روایت و ذهن نویسا» ۹ فصل دارد که عناوین‌شان به‌ترتیب عبارت است از: «درباره اینکه چرا روایت مهم است»، «درباره اینکه روایت چیست»، «درباره اینکه روایت چطور پدید می‌آید و ذهن چطور کار می‌کند»، «خیال، واقعیت، جعل و خیالینگی»، «درباره ربط روایت و باور»، «درباره اینکه روایت چطور هویت‌ها را می‌سازد»، «درباره اینکه روایت‌های زندگی چه هستند و چه می‌کنند»، «درباره روایت و پزشکی» و «درباره فن‌ها و ترفندهای یک بیان روایی».

علیانی درباره مساله روایت در این‌کتاب می‌گوید: آن‌ها که من را از نزدیک‌تر می‌شناسند شاید تصدیق کنند که من در زمینه نظریه‌های روایت و نیز درباره نظریه‌پردازان روایت، پژوهشگری برکناره نشسته و لااقتضا نیستم که فرقی میان این و آن قائل نباشد. ساختارگرایان اروپای شرقی _ و نه فرانسه _ و صورت گرایان روس و روایت‌پژوهان انگلوساکسون را بسیار می‌پسندم و از هرکدام به تشخیص و قضاوت خودم بخشی را مهم می‌دانم؛ تودوروف و لِیکاف و لباو را بسیار دوست دارم و از بارت و کریستوا به انتخاب و تشخیص خودم دوری می‌کنم. با تمام این‌ها، آگاهانه از پرداختن به این‌حرف‌ها پرهیز کرده‌ام؛ چون گمان می‌کنم نظریه‌پردازی در شکل رایجش تا حد زیادی نوعی تلاش معدن‌کاوانه است که در بسیاری موارد به ناکجا می‌رسد و امکانِ یافتن رگه‌های غنیْ امکانی مهم اما کم‌احتمال است و به‌همین‌دلیل، روا نیست مخاطب این‌کتاب را در نقش مصرف‌کننده آواره تونل‌های معدن کنیم.

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

راه ساده‌تر و کم‌هزینه‌تری برای برخورد با این وضع وجود دارد: بپذیریم که موضوع مهمی در میان است که ما، چون فیلسوفان نیستیم و فهم فلسفی نداریم، آن را نمی‌فهمیم.

البته این تنها مشکل فیلسوفان با هویت نیست. مشکل بعدی این است که از کجا معلوم هویت آدم‌ها آن‌ها را به تمامی از آدم‌های دیگر جدا کند؟ به زبان ساده‌تر، از کجا می‌دانیم هر آدمی هویت منحصربه‌فردی دارد و یک هویت مثلا بین دو یا چند نفر مشترک نیست؟

قطعا و بی‌تردید ساده‌انگاری است اگر فکر کنیم مشخصه‌ای مثل «فرزند اول دارا و سارا بودن» می‌تواند هم نقطه ثابت یک هویت باشد که در طول زمان بخش‌های زیادی از آن تغییر می‌کنند و هم تضمینی برای یگانه بودن هویت فرد. اگر حل مساله به این سادگی‌ها بود، فیلسوف‌ها حتما می‌فهمیدند. مشکل از فهم ماست.

اما خوشبختانه چون ما دنبال راه‌حل‌هایی برای همین ذهن‌های خام و نادان خودمان هستیم، همین راه‌حل‌های ساده برای ما کافی است و مزاحم کاروبار فیلسوفان نمی‌شویم. فقط کافی است بدانیم که نگاه فلسفی به این دو سوال پیچیدگی‌های بسیاری به دنبال می‌آورد که ما از آن‌ها بی‌خبر و به آن‌ها بی‌توجهیم.

این‌کتاب با ۲۶۶ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۸ هزار تومان منتشر شده است.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/۱٠/۱۴

سینما اقتباس: کتاب آن بیست و سه نفر

سینما اقتباس: کتاب آن بیست و سه نفر

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۸/۱۸

۲۳ نفر، فیلمی است به کارگردانی مهدی جعفری و محصول سال ۱۳۹۷ سینمای ایران. این فیلم اقتباسی است از کتاب آن بیست‌وسه نفر

خبر

۲۳ نفر، فیلمی است به کارگردانی مهدی جعفری و محصول سال ۱۳۹۷ سینمای ایران. این فیلم اقتباسی است از کتاب آن بیست‌وسه نفر، خاطرات خودنوشت احمد یوسف‌زاده. در سال ۱۳۶۱ و در جریان جنگ ایران و عراق، تعدادی از رزمندگان نوجوان کشورمان، به اسارت نیروهای عراقی درآمدند. این گروه که سن و سال پایینی داشتند و همگی سنی بین ۱۳ تا ۱۷ سال داشتند، بیشترشان از تیپ ثارالله کرمان رهسپار جبهه‌های جنگ شده بودند.

احمد یوسف‌زاده، نویسندۀ کتاب، می‌گوید: ماجرای آن بیست‌و‌سه نفر اتفاقی است که نمونه‌اش در هیچ جنگی رخ نداده است. سال ۱۳۷۰، یک سال پس از آزادی از اسارتی که هشت سال طول کشید، این ماجرا را نوشتم. سال ۱۳۸۵، مهدی جعفری، از ماجرای آن بیست‌و‌سه نفر مستندی سیزده قسمتی ساخت و اگرچه از شبکه ۴ سیما پخش شد، حماسۀ آن بیست‌و‌سه نفر از غربت درآمد.

در همۀ این سال‌ها، آرزو داشتم دستم به قلم برود و اصل این ماجرا را با همۀ زوایای تلخ و شیرینش برای ثبت در تاریخ پایداری ملت ایران بنویسم.

آفرینندگان حماسۀ بیست‌وسه نفر، که شانزده نفرشان اهل استان کرمان‌اند، اکنون سال‌های میانی عمرشان را با عزت سپری می‌کنند و فقط یکی از آن‌ها به دیار حق شتافته است.

قسمتی از کتاب آن بیست‌و‌سه نفر:

یکی دو روز مانده بود تا اولین ماه سال ۱۳۶۱ تمام بشود که جابه‌جایی نیروها شروع شد. زود تفنگ‌هایمان را از اسلحه‌خانه گرفتیم. لباس‌های خاکی را پوشیدیم. کوله پشتی‌ها را حمایل کردیم و در صف نشستیم. ساعتی بعد از اذان ظهر، سوار بر اتوبوس، از شهر اهواز بیرون زدیم و در جادۀ بستان پیش رفتیم. مقصدمان پادگان دشت آزادگان بود. طولی نکشید که به حمیدیه رسیدیم و چند دقیقه بعد به ساختمان‌های چهار طبقۀ پادگان دشت آزادگان.

آنجا وسایلمان را توی اتاقی گذاشتیم و منتظر فرمان ماندیم. در آن اتاق با مجید و علی ضیغمی، حسین قاضی‌زاده،‌ محمدرضا اشرف، علی محمدی و محمود محمدی آشنا شدم. این پنج نفر از بچه‌های کرمان بودند و با لهجۀ غلیظ کرمانی با هم حرف می‌زدند.

سرم درد گرفته بود؛ نه از خستگی راه، که راهی نبود، بلکه به دلیل اعتیاد شدیدی که به چای داشتم. به حسن اسکندری گفتم: «باور کن حسن، اگه الان یه استکان چای گیر بیاد، حاضرم به هر قیمتی بخرم.»

حسن گفت: «من هم سردرد دارم. ولی اینجا خبری از آشپزخونه و چای نیست.» اکبر گفت: «حالا صبر کنید. شاید وقت شام چای هم دادن.» محمدرضا اشرف که هنوز درست و حسابی با هم آشنا نشده بودیم، داشت به حرف‌های ما گوش می‌داد. وقتی اشتیاق بیش از حد مرا برای نوشیدن یک لیوان چای داغ دید، به حرف آمد و این‌طور باب آشنایی را باز کرد: «حالا راس راستی چقدر می‌دی برا یه لیوان چای؟»

اشرف قدی کشیده داشت و اندامی لاغر و استخوانی و جفتی چشم درشت که مهربان به نظر آمدند در آن لحظه. گفتم: «پنجاه تومن!» رقم زیادی بود برای یک لیوان چای. اشرف گفت: «روی حرفت هستی؟» گفتم: «هستم.» به همین زودی با هم دوست شدیم.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۸/۱۸

روایتی از شهیدی که ((ترور بیولوژیک)) شد.

روایتی از شهیدی که ((ترور بیولوژیک)) شد.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۶/۳٠

انتشارات روایت فتح در تازه ترین نشر خود کتاب «بی تو پریشانم» که شرحی بر داستان زندگی شهید مدافع حرم حجت الاسلام محمد پورهنگ است را منتشر کرد.

خبر

در همان زمانی که درباره ازدواج صحبت می‌کردیم یک بار به من گفت خواب شهادت را دیده‌ام. خواب‌های شهید شبیه رویای صادقه بود. حتی قبل از به دنیا آمدن بچه‌ها خواب دیده بود دختر دوقلو دارد. در رابطه با شهادتش هم گفت «می‌دانم در چهل سالگی در تهران شهید می شوم.» انتظار شهادتش را داشتم ولی با توجه به صحبت‌هایی که کرده بود فکر می کردم الان این اتفاق نمی‌افتد، مخصوصا که خیلی دوست داشت در سوریه جانباز شود و بعد به شهادت برسد.
خیلی نگران بود که این جنگ تمام شود و بی نصیب بماند. تعریف می‌کرد در یکی از درگیری‌ها نارنجک کنار پایش عمل نکرده و بارها در معرض شهادت قرار گرفته ولی این اتفاق نیافتاده و از این بابت که بابی باز شده و ممکن است تا چند سال دیگر بسته شود دلشوره داشت.

انتشارات روایت فتح در تازه ترین نشر خود کتاب «بی تو پریشانم» که شرحی بر داستان زندگی شهید مدافع حرم حجت الاسلام محمد پورهنگ است را تا اواخر هفته راهی بازار چاپ و نشر خواهد کرد.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۶/۳٠

معرفی کتاب اسم تو مصطفاست

معرفی کتاب اسم تو مصطفاست

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۶/۱۳

زندگی داستانی شهید مصطفی صدرزاده

خبر

«اسم تو مصطفاست» نام کتابی است که زندگینامه داستانی شهید مصطفی صدرزاده از شهدای مدافعین حرم پرداخته است کتاب اسم تو مصطفاست  به قلم خانم راضیه تجّار وارد بازار نشر شده است.

 کتاب اسم تو مصطفاست  در ۲۷۲ صفحه  چاپ شده است، کتاب براساس روایت همسر شهید صدرزاده (سمیه ابراهیم‌پور) بیان شده است و همسر مصطفی صدرزاده شهید به تشریح وضعیت خانوادگی خود و محیطی که در آن رشد و تربیت یافته پرداخته و سپس نحوۀ آشنایی‌اش با شهید و نهایتاً ازدواج با او که حاصل آن دو فرزند به نام‌های فاطمه و محمدعلی است را بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب اسم تو مصطفا می خوانیم:

تمام مدتی که نبودی می دانستم تا رضایت به شهادت ندهم شهید نمی شوی. فکر شهادتت جانم را پر از استرس می کرد. نه، تو شهید نمی شوی تا من نمی خواستم. مگر شهید مدق به همسرش نگفته بود این همه سختی های من را که می بینی، پس رضایت بده به شهادتم.
پس من تا راضی نمی شدم نباید تو شهید می شدیی...
دلم می گفت شهیدی، ولی همه می گفتند مجروحی، سردرگم بودم.

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۶/۱۳

تمجید رهبر انقلاب از کتاب دلتنگ نباش

تمجید رهبر انقلاب از کتاب دلتنگ نباش

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۳/۱۸

متن یادداشت رهبر انقلاب بر کتاب دلتنگ نباش

خبر

روز شنبه ۱۱ خردادماه، خانم زینب مولایی نویسنده‌ی کتاب «دلتنگ نباش!» - کتاب شرح زندگی شهید مدافع حرم روح الله قربانی - به همراه سرکار خانم زینب عبد فروتن، همسر شهید قربانی، با رهبر انقلاب دیداری کوتاه داشتند.
رهبر انقلاب در جریان این دیدار، از کتاب «دلتنگ نباش!» و قلم نگارنده، تقدیر و در ضمن گفتگو با همسر شهید از وی تجلیل کردند.
سال گذشته که «دلتنگ نباش!» چاپ شد، این کتاب به دست رهبر انقلاب رسید و ایشان پس از مطالعه در ابتدای کتاب نوشتند:

«بسمه تعالی
سلام و رضوان خدا بر شهید عزیز روح‌الله قربانی. از همسر شهید باید تشکر شود بخاطر فرستادن این کتاب و از ایشان و خانم مولائی بخاطر تدوین این اثر. ۹۷/۹/۲۸»

شهید روح‌الله قربانی از شهدای مدافع حرم اهل بیت علیهم‌السلام است که ۱۳ آبان ماه ۹۴ در حلب سوریه به شهادت رسید.
کتاب «دلتنگ نباش!» که سال گذشته توسط انتشارات «روایت فتح» به چاپ رسیده، فرازهایی از زندگانی شهید روح‌الله قربانی است و حاصل مصاحبه‌های مؤلف با همسر شهید و نزدیکان ایشان.

به ۱۱ خردادماه، خانم زینب مولایی نویسنده‌ی کتاب «دلتنگ نباش!» - کتاب شرح زندگی شهید مدافع حرم روح الله قربانی - به همراه سرکار خانم زینب عبد فروتن، همسر شهید قربانی، با رهبر انقلاب دیداری کوتاه داشتند.
رهبر انقلاب در جریان این دیدار، از کتاب «دلتنگ نباش!» و قلم نگارنده، تقدیر و در ضمن گفتگو با همسر شهید از وی تجلیل کردند.
سال گذشته که «دلتنگ نباش!» چاپ شد، این کتاب به دست رهبر انقلاب رسید و ایشان پس از مطالعه در ابتدای کتاب نوشتند:

«بسمه تعالی
سلام و رضوان خدا بر شهید عزیز روح‌الله قربانی. از همسر شهید باید تشکر شود بخاطر فرستادن این کتاب و از ایشان و خانم مولائی بخاطر تدوین این اثر. ۹۷/۹/۲۸»

شهید روح‌الله قربانی از شهدای مدافع حرم اهل بیت علیهم‌السلام است که ۱۳ آبان ماه ۹۴ در حلب سوریه به شهادت رسید.
کتاب «دلتنگ نباش!» که سال گذشته توسط انتشارات «روایت فتح» به چاپ رسیده، فرازهایی از زندگانی شهید روح‌الله قربانی است و حاصل مصاحبه‌های مؤلف با همسر شهید و نزدیکان ایشان.

 

تاریخ خبر : ۱۳۹۸/٠۳/۱۸

و «اکنون» در راه است ...

و «اکنون» در راه است ...

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/٠۴

جدیدترین اثر فاضل نظری با عنوان «اکنون» بزودی منتشر می شود.

خبر

به گزارش پایگاه خبری کتابخون فاضل نظری دفتر شعر جدیدش را برای چاپ به انتشارات سوره مهر سپرد.

این دفتر شعر جدید «اکنون» نام دارد که در حال حاضر مراحل تولید و چاپ رای سپری می کند و تا دهه اول اسفند ماه از روانه بازار نشر می‌گردد.

«اکنون» شامل ۴۰ غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه است که در آستانه ۴۰ سالگی شاعر آن منتشر می‌شود و حال و هوایی شبیه به اشعار مجموعه‌های «گریه‌های امپراطور» و «ضد» از او دارد.

فاضل نظری پیش از این با انتشار پنج دفتر شعر بیش از ۵۰۰ هزار نسخه از آثار خود را به مخاطبانش تقدیم کرده است.

در یکی از غزل‌های این دفتر شعر که برای نخستین بار منتشر می‌شود می‌خوانیم:

مرا تو راحت جانی و من تو را نگران

گناه کیست که من با توام تو با دگران

اگر بهشت بهایش تو را نداشتن است

جهنم است بهشتی که نیستی تو در آن

به جست‌و جوی تو در چشم خلق خیره شدم

غریبه‌اند برایم تمام رهگذران

نهان چگونه نگه دارمت ز چشم رقیب

چقدر راهزن اینجاست بین همسفران

عجب ز عشق که هر کس روایتی دارد

از این گذازه‌ی آتشفشان در فوران

خموش باش که با دیگران نمی‌گویند

رموز تجربه‌ وحی را پیامبران

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۱/٠۴

روایت یک مسیحی تازه مسلمان از کتاب «قصه دلبری»

روایت یک مسیحی تازه مسلمان از کتاب «قصه دلبری»

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱٠/۱۳

روایت یک مسیحی تازه مسلمان از کتاب «قصه دلبری» در نوع خود جالب است، این کتاب توسط علی جعفری تالیف شده است.

خبر

روایت یک مسیحی تازه مسلمان از کتاب «قصه دلبری» در نوع خود جالب است، این متن فرا روی مخاطبان قرار می‌گیرد؛

 مسیحی بودم، با هزار داستان و سختی و مشکلات مسلمون شدم...
وقتی وارد دنیای مسلمونا شدم خیلی غریبه بودم. یه دختر که نه فکرش شبیه مسلمونای اطرافش بود نه دیدش نه حتی کاراش...
من اسلامو خوب شناخته بودم اما مسلمونا رو نه!

فکر می‌کردم مسلمونا آدمای خشکی هستن که اصلا با جنس مخالف صحبتی ندارن و عشق و عاشقیشون خیلی خشک و بی روح و کسل کنندست... مدتی گذشت تا این که برام خواستگار اومد. فرمانده بسیج دانشگاهمون!

فکر می‌کردم آدم خشکی باشه، اولین بار که ازم خواستگاری کرد شدیدا تعجب کردم.

یکی از دوستام بهم یک کتاب معرفی کرد که بخونم به اسم «قصه دلبری»؛ خوندمش، برام جالب بود، دیدم عوض شده بود و فهمیده بودم مذهبی‌ها هم عشقشون شور خاص خودشو داره و حتی خیلی قشنگ‌ترم هست!!

این کتاب منو تا حدودی با عشق خدایی آشنا کرد. «قصه دلبری» داستان عشق یه شهید بود از زبون همسرش که دیدمو به خشک بودن و کسل کننده بودن عشق مسلمونا عوض کرد و باعث شد بتونم برای انتخاب شریک زندگیم به عنوان یه مسلمون بهتر و با دید بازتری تصمیم بگیرم.

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱٠/۱۳

اطلاعات تماس

آدرس: تهران خ 12 فروردین بعد از چهارراه نظری بن بست حقیقت پ 6 زنگ اول

شماره تماس : 02166963156
سامانه پیامکی : 10005720
ایمیل : info@ketabkhon.ir
خبرنامه
برای آگاهی از آخرین اخبار کتابخون عضو شوید.